Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Schmachtl CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185
252 50 Vestec u Prahy
tel: + 420 244 001 500
fax: +420 244 910 700
office@schmachtl.cz
www.schmachtl.cz

O nás
O nás

 

O firmě

 

HISTORIE

Počátek firmy Schmachtl sahá až do prvorepublikového Československa. Dnem 1.1.1934 převzal ing. Karl Schmachtl (otec K.-H. Schmachtla, současného jednatele firmy Schmachtl KG v Rakousku) zastoupení firmy Vogel-Pumpen Stockerau pro celé teritorium Československa a zřídil i dílnu ve Znojmě. Činnost firmy byla ukončena roku 1939 a znovu obnovena ing. Franzem Schmachtlem (bratrem Karla Schmachtla) v roce 1947 v Linci v Rakousku. Aktivity firmy Schmachtl do Československa byly obnoveny v roce 1978, kdy společnost obdržela několik zakázek pro velké české podniky prostřednictvím podniků zahraničního obchodu (PZO) a tato spolupráce s PZO pokračovala do roku 1990. V roce 1990 byla v Praze založena technická kancelář rakouské firmy Schmachtl KG, která navázala a dále rozšiřovala obchodní kontakty, které firma Schmachtl v tehdejším Československu měla. Dalším vývojovým krokem bylo v roce 1992 založení společnosti Schmachtl CS s.r.o. jako dceřiné společnosti firmy Schmachtl KG Rakousko. V témže roce se firma přestěhovala z pronajaté místnosti v Praze-Šeberově do vlastního objektu - jednopatrové vily v Praze-Spořilově, kde vznikl i první malý sklad zboží. Postupné rozrůstání firmy si vyžádalo zaplnění vily do nejposlednějšího místa a pronájem dalších dvou skladů. Rok 1997 se zapsal zlatým písmem, neboť firma Schmachtl se přestěhovala do zcela nově vybudovaného objektu na jižním okraji Prahy, do Vestce u Prahy. Nejmodernější technologií zařízená administrativní budova a sklad o rozloze téměř 3000 m2 denně přispívají ke zlepšení služeb zákazníků a tvoří výborné pracovní prostředí pro 56 zaměstnanců firmy. A protože mladá dynamická firma s mottem: "maximální spokojenost zákazníka" nadále úspěšně expanduje nejen v České republice, dochází v říjnu roku 1999 k založení sesterské společnosti Schmachtl SK v Bratislavě a dnem 1.1.2000 se pražská kancelář se svým 41- členným týmem přejmenovává na Schmachtl CZ spol. s r.o.. 1.1.2002 byla založena technická kancelář ve Zlíně; nyní je 50 zaměstanců v Praze (ve Vestci) a 6 ve Zlíně. Od roku 2003 již Schmachtl CZ není dceřinou společností Schmachtl KG, ale spolu s Schmachtl SK je dceřinou společností nově založené firmy K.H.Schmachtl Holding GmbH.

FILOZOFIE

 

Cílem našeho snažení je vybudovat prosperující firmu plně vyhovující potřebám našich zákazníků. Našim úkolem je vytvoření úzkého kontaktu s klientem a zaručit naprostou spokojenost všech zákazníků. Rádi Vám pomůžeme při řešení různých aplikací našich komponentů a zařízení. Firma Schmachtl vysílá své zástupce přímo na pracoviště, kde Vám v praxi jsou zkušenými poradci pro naše výrobky. Zázemí pro konzultace ve firmě tvoří oddělení technické podpory. Klademe důraz na uzavření kruhu s našimi klienty, protože jen v případě rad a podnětů dokážeme velice rychle a přesně reagovat na požadavky trhu a uspokojit naše zákazníky. Partnerský vztah k zákazníkům, neustálá inovace, nejvyšší kvalita, rychlé dodávky a nejlepší poměr mezi cenou a výkonem umožnily náš současný úspěch. To pro nás představuje závazek do budoucnosti, plnit a poznávat požadavky a přání našich zákazníků. V době elektronického obchodu se snažíme vybudovat moderní objednávkový systém pro naše stálé zákazníky na bázi on-line objedávek přímo z našeho skladu a interaktivní WEB-shop, kde bude moci každý uživatel internetu nakoupit zboží pro elektrotechniku a elektroinstalace. Jako nejvyšší firemní hodnoty ve všech aspektech svého podnikání staví společnost Schmachtl čestnost, integritu, poctivost a zaměření na zákazníka. V souladu se zájmy společnosti Schmachtl je dodržování ekologických a bezpečnostních opatření. Přejeme si, aby všichni naši zákazníci plně využili všech výhod, které jim naše firma nabízí.

OBLAST ČINNOSTI

Společnost Schmachtl je výhradním zástupcem světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Své partnery k obchodní spolupráci vybírá velmi pečlivě, mezi stěžejní kritéria patří spolehlivost, vysoká úroveň kvality, servis a dostupnost náhradních dílů pro danou oblast. Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl jsou uznávanými výrobci komponentů a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech. Firma Schmachtl vyvíjí své aktivity především v těchto oblastech:

strojírenství (čerpadla, vývěvy a kompresory, kapalinové filtry, hřídelové spojky, kluzná ložiska, komponenty pro hydraulické výtahy)
senzorika, automatizace (optická čidla, čtečky čárového kódu, světelné závory, koncové spínače, snímače polohy, programovatelné řídící jednotky PLC)
pohony a energetické zdroje (motory, precizní motorky, frekvenční měniče, záložní zdroje - UPS)
rozváděčová technika (řadové svorky, průmyslové konektory, svorky a konektory do plošných spojů, rozváděčové kabelové kanály, sběrnicový systém, kabelová oka, dutinky, rozváděčové skříně včetně komponent, příslušenství a nářadí)
elektroinstalace (kanálové instalační systémy, upevňovací a úložné systémy pro elektromontáže, zásuvkový a spínačový program, konektorové instalační systémy)
zdvihací a jeřábová technika (závěsné a křížové ovladače, pohyblivé přívody energie, kroužkové sběrače, kabelové vodící řetězy, koncové spínače, optická a akustická signalizace)
průmyslové záložní zdroje od 0,3 do 4800 kVA


Firma je úspěšná v tom, že neustále rozšiřuje portfolio zastupovaných firem, vytvořila si postavení, kdy zahraniční firmy se sami na nás obracejí s žádostí o zastupování a na českém trhu jsme v naší branži firmou, kterou každý zná. Známé reference: jsme partnery firmy Transgas, ČSL (Česká správa letišť), dodávali jsme na rekonstrukci Kongresového centra v Praze, na stavbu Sazka Arény, apod. (Referencí můžeme podat i daleko více, ale asi je lepší pár známých firem, resp. staveb než dlohý seznam). Komunikační přístupy - kromě www stránek prolinkovaných na zastupované firmy máme internetový portál, kde zákazníci mohou sledovat stav svých objednávek, faktur, dotazovat stav našeho skladu, zasílat objednávky i ve formátu XML, kdy je provedeno automatické zpracování včetně potvrzení objednávky, a mnoho dalších informací o jejich obchodu s námi. Dále máme v našem ekonomicko-informačním systému zaveden CRM (Customer relation management).

Z hlediska obratu chceme samozřejmě dále růst a hlavně ještě více posilovat naše postavení na trhu, abychom byli pro naše zákazníky co nejsilnější partner - proto se snažíme zákazníkovi nabídnout řešení co nejvíce jeho požadavků - k tomu slouží naše široká paleta nabízených výrobků a služeb. Investice byly především v r. 1997 koupě pozemku, stavba administrativní budovy a prvního skladu, v r. 2003 stavba druhého skladu. Do budoucna - možná koupě vlastního objektu ve Zlíně - ale to není zatím v aktuálním plánu.

Zaměstnanost - v budoucnu bude našim cílem ještě více zefektivnit práci, takže růst počtu zaměstnaců by měl být menší v porovnání s růstem obratu.